JSME AUTORIZOVANÝ PRODEJCE A SERVISNÍ STŘEDISKO CHLAZENÍ zn. LINDR CZ

Poradíme vám
Po-Pá: 8-15 hod.
Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie
  • Štítky blogu

Potřebujete poradit?

Dušan Mikulenčák
Dušan Mikulenčák
+420 732 56 46 44 Po-Pá: 8-15 hod.
18.08.2022

Vinařství a penzion U Harmáčků: Jak Loxone pomáhá ve výrobě vína?

Řízení kvašení chce nabízet dalším

Sám pan Harmáček je Loxone Partnerem a chytré elektroinstalace realizuje i v rodinných domech svých klientů. K Loxone se však dostal přes výrobu vína. Při ní je klíčovým procesem kvašení. Jeho správnost pak ovlivňuje výslednou kvalitu vína. Před necelými 10 lety vinař zvažoval, jak kvašení co nejlépe vyřešit. A od té doby se spoléhá na Loxone.

Na způsob řízení kvašení přišel pan Harmáček se svým dodavatelem chlazení, který ho tím k Loxone přivedl. „Už tehdy to bylo inovativní. Spočívá to v automatickém řízení chlazení tanků, v nichž ke kvašení dochází. Mošt při kvašení produkuje teplo a je potřeba ho regulovat, aby byl proces kontinuální a pomalý. Loxone neustále senzory monitoruje teplotu moštu a podle toho automaticky řídí chlazení v dvojitém plášti tanků. Automaticky funguje sada ventilů i řízení pohonu malých čerpadel, které rozhání vodu pro chlazení,“ vysvětluje Jiří Harmáček.

3 největší výhody

Toto řešení chce nyní dostat mezi další vinaře v regionu, kterým dodá potřebné komponenty od Loxone a jakožto odborník provede ve spolupráci s dodavatelem chladicí techniky instalaci ŘÍZENÉ KVAŠENÍ. V čem spatřuje největší výhody vlastního řešení?

1. Přehled nad systémem kvašení

Kdykoli a odkudkoli se může podívat na hodnoty nachlazení v akumulační nádobě. Do systému má vzdálený přístup a nemusí do vinařství několikrát denně přicházet kvůli kontrole stavu a změnám. Na otevřenost ventilů a průběh kvašení se podívá v mobilní aplikaci z domova či odjinud. Inovativní je možnost nastavit si teplotu vody chlazení dle teploty kvasícího moštu, tedy chladit velmi šetrně bez nárazové změny teploty a negativního vlivu na kvasinky.

2. Nižší cena

Dnešní řešení chlazení již také poskytují vzdálený přístup, ale v takovém případě cena výrazně roste. Menší vinaři si nemohou dovolit investovat na začátku desítky až stovky tisíc navíc. Cena se samozřejmě odvíjí od konkrétního řešení a dispozic výroby, každopádně řešení postavené na Loxone vyjde výrazně levněji a přináší funkce navíc.

3. Menší riziko ztrát

O veškerých problémech v technologii chlazení se vinař dozví bezprostředně díky upozornění v aplikaci. Může tak hned reagovat a předejde tak případným škodám na zařízeních či víně.

Loxone Miniserver patří do každého projektu. Vinařství a penzion U Harmáčků v moravských Hustopečích – odkud pochází i Loxone víno – je toho jasným důkazem. Majitel zapojil do systému inteligentní automatizace prakticky celou výrobu vína. S dodavatelem chlazení například přišli na způsob, jak Loxone pomůže s chlazením při důležitém procesu kvašení vína. Chytré řízení zpříjemňuje i ubytování na pokojích. Majitel má o penzionu neustálý přehled na dálku, což mu ušetří spoustu času a práce.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit.
Copyright © 2023 Ráj Gastronomie.cz - PRODEJNA: Bratislavská 1379/7B, 693 01 Hustopeče u Brna - Jihomoravský kraj, Česká republika | Firma Dušan Mikulenčák je od 5. ledna 1998 zapsána v registru ŽÚ magistrátu města Hustopeče pod evid. číslem: 370403-5421-00.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz